jaka partia to prawica

Pseudonaukowych argumentów – prosty przewodnik za udowodnienie czegokolwiek

Przygotowując się do napisania tego artykułu, musiałem spojrzeć na artykułach innych pisarzy na temat nauki. Znalazłem artykuł o badaniach bliźniaczych. Autor próbował zakwestionować wiarygodność badań bliźniaczych w badaniach psychologicznych. To samo w sobie nie jest złe. Jest to dobra rzecz do podważenia wniosków naukowych. Problemem jest, pomysły naukowe są często kwestionowane w bardzo nienaukowy sposób. Moim zdaniem nauka powinna być dostępna dla wszystkich; ale istnieje wiele niewiarygodnych informacji latającego wokół w internecie. Więc teraz, zamiast pisać o nauce, znalazłem się na piśmie głównie o pseudonauki. Jest to w zasadzie nauka bez tych wszystkich rzeczy, które powinny uczynić go nauką. Niektórzy używają pseudonauki do promowania i sprzedaży swoich produktów, usług lub idei. To brzmi jak nauki, ale tak nie jest. To bełkot przebrany za naukę.

Więc, co sprawia, że ??jest to pseudonauka wyglądają tak jak nauka? To wszystko jest w języku polskim. W rzeczywistości, każdy może zbudować pseudonaukowych argumentów, bez żadnej wiedzy naukowej w ogóle. Oto kilka prostych kroków:

odnoszą się do konsensusu naukowego jako dogmat

decydować o swojej kłótni pozycji, a następnie wybierz swój dowód wiśni

struktury argumentu w tym, co mogłoby być logiczny postęp, jeśli każde stwierdzenie było prawdziwe (dając złudzenie logiki)

wdrożyć bogate słownictwo

wziąć na autorytatywne tonu

używać żargonu naukowego, ale z kontekstu

zachwalają swoje pomysły, jak te, które naukowcy nie są w stanie lub nie chcą wziąć pod uwagę

wziąć pomysł naukowej i wypaczać go wspierać swój pomysł

używać etykiet, oszczerstwa, analogie, anegdoty itp jako dowód

Zaczynamy z materiału bardziej naukowo-dźwiękowego (np rzeczy nauczyłeś w szkole, albo z wikipedii), aby zdobyć zaufanie czytelnika, a następnie degradacji w sferę nonsens

Artykuł napisany przez: